Ortograficzne Łamigłówki 2016/2017

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych województwa pomorskiego oraz Koordynatorzy

Zapraszamy do udziału w X edycji Wojewódzkiego Projektu

„Ortograficzne Łamigłówki” 2016/2017.

Projekt ten organizujemy z sukcesami już od 10 lat, od kliku lat w organizację włączył się Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w ramach udzielanej w szkołach pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Udział w projekcie jest okazją dla nauczycieli do wymiany doświadczeń.

W ramach Projektu odbędą się konkursy – X Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI ze stwierdzoną dysleksją rozwojową oraz
V Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki. Pierwsze Kroki” przeznaczony dla uczniów klas
I-III z grupy ryzyka dysleksji. Zaplanowany termin organizacji konkursów w szkołach to 17.04.-05.05.2017r. W trakcie roku szkolnego uczniowie, uczestnicząc w projekcie, przygotowują się do udziału w konkursie.

Tak jak w poprzednich latach chętni do współpracy nauczyciele – koordynatorzy organizują konkursy na swoim terenie dla okolicznych, zaprzyjaźnionych szkół.  Wszelkie materiały merytoryczne, wskazówki itp. zapewnia organizator główny.

Szczegółowe informacje dostępne w regulaminach oraz na stronie internetowej poradni www.ppp5.gda.pl. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu: Violetta Piasecka – 663 396 663 lub drogą elektroniczną: ortograficzne-lamiglowki@o2.pl.

Tegoroczny finał dla laureatów konkursu z klas IV – VI zaplanowany jest na przełomie maja i czerwca 2017r.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z wyrazami szacunku,

Iwona Tor

Dyrektor Poradni

REGULAMIN PROJEKTU 2017